Rodzaje zajęć

Zajęcia w stylu MYSORE

Mysore jest stylem, w którym tradycyjnie przekazywana jest ashtanga joga. Bazuje on na indywidualnej praktyce, dostosowanej do możliwości każdego z nas i opartej na rytmie własnego oddechu. Pozycje ułożone są w serie, w których jedna asana następuje po drugiej w niezmiennej kolejności. A pomiędzy poszczególnymi pozycjami przechodzi się płynnie synchronizując ruch z oddechem (viniasa). Dzięki stałej sekwencji szybko zyskujemy niezależność w praktyce. Możemy dostosować ją do naszego samopoczucia i poziomi energii danego dnia. A przede wszystkim obserwować subtelne zmiany, które następują w naszym ciele i umyśle.

Podstawą praktyki są trzy elementy – pozycje (asany), oddech i skupienie – nazywane tradycyjnie trishtaną. Ich połączenie sprawia, że nasze ciało stopniowo się wzmacnia i oczyszcza, a umysł uspokaja i staje się bardziej stabilny. Nasza uwaga przenosi się do środka, obserwując to, co pojawia się w danym momencie. A praktyka zaczyna nabierać charakteru, który niektórzy określają jako medytacja w ruchu.

ASHTANGA PROWADZONA – poziom I

Na ashtandze prowadzonej sekwencja rozliczana jest we wspólnym rytmie dla całej grupy. Zajęcia oparte są na początku pierwszej serii ashtanga jogi. Poznasz na nich kolejność sekwencji pozycji oraz system viniasy. Poczujesz płynne połączenie ruchu ze spokojnym, głębokim oddechem. Zapoznasz się z techniką wykonywania pozycji fragmentu tradycyjnej sekwencji ashtanga jogi, a także poczujesz znaczenie oddechu i koncentracji podczas praktyki.

Na zajęciach prowadzonych skorzystać mogą szczególnie osoby, które zaczynają zapoznawać się z systemem ashtangi lub nie miały z nim wcześniej kontaktu. Tak, by móc swobodnie i pewnie dołączyć do wspólnej praktyki mysore. Zajęcia te są  też dobrym uzupełnieniem praktyki dla osób, które już regularnie uczestniczą w zajęciach mysore, ale potrzebują utrwalenia sekwencji ashtangi.

ASHTANGA PROWADZONA – poziom II

Na tych zajęciach praktykujemy płynnie pół pierwszej serii ashtanga jogi (do pozycji navasany) wraz z całą sekwencją końcową. Są to zajęcia dla osób, które praktykują ashtangę już co najmniej kilka miesięcy i są w stanie podążyć przez pół serii we wspólnym rytmie. Zapraszamy osoby regularnie chodzące na mysore, oraz te, które do tej pory chodziły na zajęcia prowadzone poziom I i chciały by zrobić kolejny krok w praktyce.

MORNING FLOW

W środowe poranki zapraszamy na vinyasę z elementami Ashtangi, w spokojniejszym rytmie. Na tych zajęciach odnajdą się osoby początkujące, wracające do praktyki, potrzebujące porannego rozruchu i oddechu lub indywidualnego podejścia.