21-23.01.2022 ZIMOWA REGENERACJA – joga, automasaż, kąpiel w dźwiękach

Zima w naszym klimacie może być wymagającym czasem, w którym warto szczególnie ciepło zadbać o swoje potrzeby. Zapraszamy Was na weekend, podczas którego zregenerujemy ciało i umysł poprzez wzmacniający i rozluźniające praktyki, pyszne jedzenie oraz wzajemne towarzystwo.

ZAJĘCIA

JOGA

Na macie stawać będziemy dwa razy dziennie.

Porankami spotykać się będziemy na praktyce wzmacniającej i rozgrzewającej ashtanga jogi, łącząc asany, oddech i uważność, w tradycyjnej, płynnej sekwencji.

W ciągu dnia doświadczymy praktyki regenerującej i rozluźniającej sekwencji księżycowej, która stanowi doskonały balans i uzupełnienie dla ashtangi.

Poszukamy najlepszego dla nas w tym momencie balansu pomiędzy potrzebą aktywności i wysiłku, a rozluźnienia i regeneracji – tak, by praktyka jogi była dla nas jak najbardziej wspierającym narzędziem, dostosowanym do naszego aktualnego stanu i samopoczucia.

Podczas spotkań na macie zajmować się będzie nami Monika Popławska.

AUTOMASAŻ

W sobotę spotkamy się na sesji automasażu, podczas której doświadczysz mocy i jakości własnego dotyku. Twój dotyk pomoże Ci ponownie połączyć się z własnym ciałem, poczuć je na różnych poziomach, uwolnić je od bólu, przywrócić jego witalność, miękkość, a także odkryć i zintegrować „skarby” pochowane w jego zakamarkach.

Z regenerującymi możliwościami własnego dotyku zapozna nas Ewa Skwarczyńska.

KONCERT RELAKSACYJNY

W sobotę wieczorem zatopimy się w kojącej podróży po przestrzeni głęboko rozluźniających dźwięków. Będzie to czas odprężenia, błogiego wytchnienia i sporej dawki pozytywnej energii. Instrumentami przewodnimi będą HANG DRUM w częstotliwości 432Hz o wysoce terapeutycznych właściwościach. Dodatkowo będą towarzyszyły instrumenty takie jak: Bęben oceaniczny, Bęben szamański, dzwoneczki i dzwonki Koshi, Sansula i inne…

W podróż po krainie dźwięków zabierze nas Kinga Ulanowska.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

/Może ulec lekkim modyfikacjom czasowym/

PIĄTEK 21.01

17:30 – przyjazd i zakwaterowanie

19:00 – kolacja

20:00 – spotkanie przy kominku – zapoznanie, wprowadzenie do programu wyjazdu, pytania i odpowiedzi, medytacja i prowadzona relaksacja

SOBOTA 22.01

7:30 – kawa, herbata

8:00 – ashtanga joga

9:30 – śniadanie

11:30 – automasaż

13:30 – lunch

16:30 – sekwencja księżycowa

18:00 – kolacja

19:30 – koncert relaksacyjny

NIEDZIELA 23.01

7:30 – kawa, herbata

8:00 – ashtanga joga

9:30 – śniadanie

11:30 – sekwencja księżycowa

14:00 – lunch

O NAS

MONIKA POPŁAWSKA

Ashtanga joga jest obecna w moim życiu od kilkunastu lat. Moja praktyka, jak i sposób, w jaki przedstawiam ją innym, oparte są na tradycyjnym systemie przekazywanym w KPJAYI w Mysore, w południowych Indiach, gdzie miałam możliwość podróżować kilka lat z rzędu i uczyć się bezpośrednio od Sharata Jois. Regularna praktyka krok po kroku zaczęła wprowadzać zmiany w moim życiu, które sięgały daleko poza prostokąt maty. W ostatnim czasie doprowadziły mnie one do współzałożenia Ashtanga Warszawa – przestrzeni dedykowanej do praktyki Ashtanga Jogi i budowania społeczności, której bliska jest ta metoda.

EWA SKWARCZYŃSKA

Już jako mała dziewczynka czułam naturalne połączenie z Już jako mała dziewczynka czułam naturalne połączenie z własnym ciałem. Uwielbiałam je, odczuwałam jako żywe i wyjątkowo mądre. Wsłuchiwałam się w jego subtelny głos, obserwowałam, próbowałam odnaleźć znacznie i sens nieskończonej palety jego odczuć, zarówno tych związanych z przyjemnością jak i bólem. Już na samym początku studiów psychologii zapragnęłam rozwijać się w pracy terapeutycznej uwzględniającej złożoną współzależność tego co fizyczne, emocjonalne oraz energetyczne. Wtedy zafascynowałam się techniką MER (Mięśniowo-Powięziowe Rozluźnianie Energetyczne), której uczyłam się w Integral Body Institute (Polska) oraz w Elementar Bodywork (Francja i Grecja). Czuję głęboką wdzięczność za to, że mogę dzielić się z innymi dotykiem, który rozpuszcza zbroję i wszystko co nam już nie służy, jednocześnie tworząc przestrzeń na spotkanie z prawdziwym sobą i swoimi najgłębszymi tęsknotami. Po sesjach chodzę na boso po lesie, rozmawiam z drzewami i tańczę spontanicznie.

KINGA ULANOWSKA

Pasjonatka Życia, Natury, Bycia, Doświadczania. Z głęboką wiarą w Prostotę i Miłość podąża ścieżką Serca i Intuicji. Pracuje z ciałem i kreatywnością, wykorzystuje w swojej pracy elementy Arteterapii i Energoterapii. Uczestniczyła w wielu warsztatach i festiwalach rozwijających umiejętności tańca, śpiewu, masażu. Od 2016 roku gra koncerty relaksacyjne w różnych miastach w Polsce i za granicą. Twórczyni projektu KI-ART wspierającego kreację, intuicję i działanie.

MIEJSCE

Oczyszczalna Miejsce składa się z dwóch niezależnych obiektów – Oczyszczalni i Rozpieszczania. Obydwa stanowią przykład ciekawej, minimalistycznej architektury, z wygodnie wykończonymi wnętrzami o oryginalnym wystroju. Znajdują się na 10 hektarowym, zadrzewionym terenie, co zapewni całkowity spokój i możliwość odosobnienia. Pokoje są 2-3 osobowe, każdy z osobną łazienką. Sala do jogi jest jasna i przestronna, a w zimowym czasie dodatkowego uroku dodaje jej opalany drewnem kominek.

Oczyszczalnia Miejsce słynie z pysznej, wegańskiej kuchni, którą będziemy mieli okazję się delektować podczas śniadań, obiadów i kolacji. Pomiędzy posiłkami dostępny będzie ogromy wybór ziół i herbat, a także kawa i ciepła woda.

DOJAZD

Oczyszczalnia Miejsce położona jest niespełna 50 km od Warszawy. Dojazd we własnym zakresie. /W przypadku podróży samochodem warto zapoznać się ze wskazówkami na stronie https://www.oczyszczalniamiejsce.pl/kontakt/  ponieważ nawigacja potrafi pokazać trasę przez bardzo słabej jakości polne drogi – szczególnie trudno przejezdne w okresie zimowym/

TERMIN

21-23 stycznia 2022 r.

KOSZT

890 zł przy wpłacie zaliczki do 31.12.2021

1040 zł przy wpłacie zaliczki po 31.12.2021

Zaliczka w wysokości 540 zł

Zwrot zaliczki możliwy tylko, gdy na Twoje miejsce znajdzie się inna osoba.

Cena obejmuje nocleg, wyżywienie oraz zajęcia opisane powyżej.

Dojazd we własnym zakresie.

Wyjazd odbędzie się, gdy zbierze się minimalna liczba uczestników.

ZAPISY I PYTANIA

kontakt@ashtangawarszawa.pl

Dodaj komentarz