Wakacje z jogą

Zapraszamy na wyjątkowe wakacje z jogą do Siedliska Klangor na Suwalszczyźnie.  Dzień zaczynać będziemy od praktyki jogi, dostosowanej do możliwości i potrzeb uczestników. Podczas zajęć warsztatowych zajmiemy się wybranymi elementami praktyki asan, skupimy się na uelastycznieniu i wzmocnieniu ciała, będziemy praktykować ćwiczenia oddechowe i medytację. Jeśli będziecie mieli ochotę, porozmawiamy także trochę o teorii jogi.

Siedlisko znajduje się tuż obok Suwalskiego Parku Krajobrazowego, znanego z przepięknego krajobrazu polodowcowego i licznych, urokliwych jezior, oraz w bezpośredniej bliskości Puszczy Rominckiej. Warto także wybrać się na wycieczkę do doliny wodziłkowskiej oraz Góry Zamkowej i Góry Cisowej. Na terenie Parku, ok. 1,5 km od Siedliska, znajduje się najgłębsze w Polsce Jezioro Hańcza, z dziką plażą i krystalicznie czystą wodą. Na trasie do Puszczy Romnickiej, również blisko Siedliska, znajduje się Jezioro Pobłędzie z zagospodarowaną plażą i wieżą widokową. Wszystkie te miejsca można zwiedzić pieszo, ale są to także fantastyczne tereny na wycieczki rowerowe. W Siedlisku można pożyczyć kilka rowerów, ale warto również przywieźć swój – jest dla nich miejsce. Wokół samego Siedliska jest pusto, dziko i spokojnie, nie ma tam sąsiadów, można wybrać się na długi spacer i nie spotkać absolutnie nikogo.

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych regionu:

http://atrakcjepodlasia.pl/atrakcje-turystyczne/suwalski-park-krajobrazowy/

http://atrakcjepodlasia.pl/atrakcje-turystyczne/szurpily-gora-zamkowa-na-suwalszczyznie/

http://atrakcjepodlasia.pl/atrakcje-turystyczne/gora-cisowa-punkt-widokowy/

Aby dać Wam czas na korzystanie z uroków okolicy, będziemy modyfikować nasz program w zależności od pogody tak, aby w pełni cieszyć się suwalskim latem.

DLACZEGO WARTO?

(1) Poranna praktyka jogi, która połączy ruch z oddechem, a wysiłek z rozluźnieniem i skupieniem uwagi, dostarczy ci energii i wzmocni twoje ciało oraz umysł.

(2) Na zajęciach warsztatowych wzmocnisz i uelastycznisz ciało. Poznasz wybrane techniki oddechowe (prāṇāyāmy) oraz techniki do nich przygotowujące. Doświadczysz ich dobroczynnych skutków na układ oddechowy, krwionośny, trawienny, nerwowy. Nauczysz się, jak przy pomocy prostych praktyk oddechowych np. dostarczyć sobie energii albo wyciszyć się i uspokoić.

(3) Spędzisz weekend w gronie ludzi o dobrej energii, kochających jogę, znajdziesz czas na relaks, lub pływanie w jeziorze albo aktywne zwiedzanie pięknej okolicy, a także smakowanie wege kuchni i spokojny sen po wieczornej medytacji z oddechem.

PROWADZĄCY – Marek Łaskawiec:

Współzałożyciel studia jogi Ashtanga Warszawa. Jogi uczył się u wielu znakomitych nauczycieli podczas warsztatów i kursów prowadzonych przez m.in. Richarda Freemana, Johna Scotta, Ty’a Landruma oraz Petri Räisänena. Tajniki korekt podczas praktyki I‑szej i II-giej serii Ashtanga Jogi pogłębiał na szkoleniu nauczycielskim Manju Joisa. Jest absolwentem kursu nauczycielskiego RYT200 w ramach Yoga Alliance. Brał udział w warsztatach z anatomii prowadzonych przez m.in. Davida Keila oraz Stu Girlinga. Jogę kręgosłupa studiował na kursie prowadzonym przez Berniego Clark i dr Stuarta McGill. Ukończył kurs nauczycielski prāṇāyāmy w tradycji Kaivalyadhama Yoga Institute prowadzony przez Sudhira Tiwari. Studiował filologię i filozofię, pasjonuje się w historią i teorią jogi. Jest absolwentem licznych kursów i warsztatów z filozofii i historii jogi, studiuje także Sanskryt. Pisze teksty poświęcone historii, teorii i praktyce jogi. Jest współtwórcą portalu o jodze Omline , gdzie można posłuchać jego wykładów i wziąć udział w kursach prāṇāyāmy oraz sesjach asan. W ramach kursów dla przyszłych nauczycieli jogi prowadzi zajęcia poświęcone teorii i historii jogi.

RAMOWY PROGRAM

1.07 PONIEDZIAŁEK

od 16:00 – przyjazd i zakwaterowanie

17.00 – Joga relaksacyjna, praktyka świadomego oddechu

19.00 – Kolacja

20.00 – Zapoznawcza rozmowa, krótkie wprowadzenie do programu warsztatów. Pytania i odpowiedzi. Praktyki oddechowe i medytacja przed snem.

02.07 WTOREK – 06.07 SOBOTA

7.30 – Kawa, herbata

7.45 – Poranna praktyka jogi

9.30 – Śniadanie
12:30 – Zajęcia warsztatowe
14:00 – Obiad

(po obiedzie czas wolny na relaks lub zwiedzanie okolicy, ewentualnie dodatkowe aktywności gdyby pogoda nie dopisywała)

19:00 – Kolacja
20:00 – Wieczorna dyskusja. Praktyki oddechowe i medytacja przed snem.

07.07 NIEDZIELA

7:30 – Kawa, herbata

7.45 – Poranna praktyka jogi

9:30 – Śniadanie
11.00 – Zajęcia warsztatowe

13.00 – Obiad

14.00 – Wyjazd

CENA WYJAZDU (od osoby):

Nocleg w pokoju 2-3 osobowym z łazienką:

  • Do 31-szego maja 2024 r. – 2,490 zł
  • Po 1-szym czerwca 2024 r. – 2,690 zł

DOJAZD we własnym zakresie. Siedlisko znajduje się ok. 30 km od Suwałk. Jeśli planujesz jechać własnym samochodem i chcesz kogoś zabrać albo szukasz sposobu na podzielenie się kosztem paliwa, zaznacz to w mailu do nas.  Jeśli nie masz transportu, daj znać – zapytamy zmotoryzowanych uczestników czy i jak mogą pomóc.

Adres ośrodka: Siedlisko Klangor, Kłajpedka 7, 16-407 Wiżajny (http://www.klangor.pl/)  

REZERWACJA – 

(1) Napisz na maila: kontakt@yogaloka.pl,

(2) Wpłać zaliczkę w wysokości 1090 PLN lub całość kwoty przelewem (z dopiskiem „Wakacje z jogą 07/2024”). UWAGA: jedynie wpłata zaliczki jest gwarancją rezerwacji miejsca na warsztacie.

(3)  Reszta kwoty płatna na miejscu w gotówce lub przelewem przed przyjazdem do 26-tego czerwca 2024 r. W przypadku odwołania warsztatów zaliczki podlegają w całości zwrotowi. W przypadku rezygnacji z warsztatów po wpłacie zaliczki przez uczestnika podlega ona zwrotowi jedynie gdy na zwalniane miejsce znajdzie się inna osoba.

(4) Wszelkie pytania w sprawie wyjazdu prosimy kierować wyłącznie na mail: kontakt@yogaloka.pl

(5) Dane do przelewu (na życzenie wystawiamy fakturę):

Yogaloka Marek Łaskawiec

03-083 Warszawa

Tapetowa 7a

Nr konta: 87 1030 0019 0109 8503 0018 4850

Dodaj komentarz