2021.07.04-10 Wakacje z ashtanga jogą na Mazurach

Zapraszamy na wakacje z jogą na Mazurach. Będziemy mieszać nad jeziorem w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, praktykować dwa razy dziennie jogę, smakować wegetariańską kuchnię i cieszyć urokami lata.

Gościć będzie nas Lipowy Dom (www.lipowydom.pl), położony pośród morenowych pagórków, nad kryształowo czystym jeziorem. Miejsce to jest doskonałym punktem wypadowym na wycieczki rowerowe: do Kadzidłowa – mieści się tam muzeum w chacie podcieniowej z XIX i Park Dzikich Zwierząt; lub do Krutyni – centrum kajakowego, gdzie organizowane są spływy do Wojnowa- wsi, gdzie stoi dawny klasztor staroobrzędowców i cerkiew. Miłośnicy jazdy konnej mają w pobliżu kilka stadnin. Na miejscu za dodatkową opłatą będziecie mogli również skorzystać z masażu w duchu Aloha, Lomi Lomi Nui, żeby rozluźnić ciało po praktyce. Masują gospodarze, Magda Zając i Radek Garncarek (Rama Tindaya Love Project).


Dzień zaczynać będziemy od praktyki Ashtanga Jogi. Podczas zajęć warsztatowych zajmiemy się wybranymi elementami praktyki asan, będziemy praktykować ćwiczenia oddechowe i medytację. Porozmawiamy także trochę o historii i teorii jogi oraz o tym jak praktykować ją we współczesnym świecie. Ponieważ jest to wyjazd wakacyjny możemy modyfikować godziny naszych zajęć, żeby zgrać się z pogodą i w ten sposób połączyć praktykę jogi z wakacyjnym wypoczynkiem nas jeziorem.


Ramowy program

4.07 NIEDZIELA
od 16:00 przyjazd i zakwaterowanie
18:00 kolacja
19:00 spotkanie zapoznawczo – organizacyjne, delikatna praktyka

5.07 PONIEDZIAŁEK – 9.07 SOBOTA
7:30 Ashtanga Joga
9:30 śniadanie
12:30 zajęcia warsztatowe
14:00 obiad
18:00 kolacja
19:00 dyskusja, ćwiczenia oddechowe, medytacja

10.07 NIEDZIELA
7:30 Ashtanga Joga
9:30 śniadanie
12:30 spotkanie pożegnalne
14:00 obiad


Kto będzie prowadził zajęcia?
Prowadzącymi będzie dwójka doświadczonych nauczycieli Ashtanga Jogi:

Monika Popławska:
Moje pierwsze spotkanie z jogą miało miejsce wcześniej, ale na stałe zagościła ona w moim życiu w 2010 roku, kiedy trafiłam na zajęcia w stylu mysore. Od tego czasu ten rodzaj praktyki ashtangi stał się moją codziennością. Miałam szczęście spotkać na swojej drodze wielu wspaniałych nauczycieli, którzy nieustannie pomagają mi pogłębić zrozumienie tej niezwykłej metody. Szczególnie znaczenie ma dla mnie możliwość praktyki w KPJAYI w Mysore, pod okiem Sharata Joisa, gdzie wracam regularnie od 2014 roku.

Marek Łaskawiec:
Zaczęło się tak, jak u większości – poszedłem na jogę, bo chciałem się porozciągać. Szybko jednak okazało się, że joga to coś więcej niż asany. Co? Próbuje to ciągle jakoś rozkminić. Czasem mi wychodzi lepiej, czasem gorzej. Praktykuję i uczę Ashtanga Jogi. Studiowałem filologię i filozofię, pewnie dlatego zainteresowała mnie historia i teoria jogi. Uczę się także Sanskrytu. Mam przyjemność być redaktorem portalu poświęconemu jodze i zdrowemu stylowi życia Bosa na Macie, pisze również o teorii jogi do miesięcznika „Joga”. Stworzyłem edukacyjną grę planszową o jodze – Yogaloka. Jestem także współtwórcą portalu poświęconego jodze, medytacji i rozwojowi – www.omline.expert . Więcej o mnie na www.yogaloka.pl


Jak dojechać?
Dojazd we własnym zakresie. Ośrodek znajduje się okolicach Mrągowa. Często osoby jadące samochodem chętnie zabierają współpasażerów, więc jeśli masz kłopot z dojazdem, zgłoś to wcześniej – spróbujemy pomóc.


Jaka będzie cena?
Cena wyjazdu od osoby za nocleg w pokoju dwu lub trzyosobowym – 1,970 zł. Dla osób, które wpłacą całość kwoty do końca kwietnia 2021 cena specjalna – 1,790 zł/osobę.

Rezerwacja
Rezerwacji można dokonać wpłacając 900 PLN zaliczki lub całość kwoty przelewem po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: kontakt@ashtangawarszawa.pl. Reszta kwoty płatna na miejscu w gotówce lub przelewem przed przyjazdem do końca czerwca.


Pytania
Wszelkie pytania w sprawie wyjazdu prosimy kierować wyłącznie na mail kontakt@ashtangawarszawa.pl

Dodaj komentarz