Ashtanga & prāṇāyāma – majówka z jogą

Weź głęboki oddech i spędź majówkę wraz z jogą. Zapraszamy cię na wyjazdowe warsztaty, podczas których połączymy dwie piękne praktyki – Ashtanga jogę oraz prāṇāyāmę, czyli technikę oddechową jogi.  Dzień zaczynać będziemy od porannej praktyki Ashtanga Jogi. Podczas zajęć warsztatowych przyjrzymy się technikom przygotowującym do praktyki prāṇāyāmy, a także prāṇāyāmom właściwym, będziemy robić także rozluźniające i regenerujące sesje asan. Wieczorami porozmawiamy o jodze oraz będziemy praktykować prāṇāyāmę i medytację połączoną z oddechem.

Naszą majówkę spędzimy w nowym, pięknym i ustronnym ośrodku „Nad Rogalami”, położonym w znanym z walorów krajobrazowych rejonie Mazur Garbatych. Jest to ciągle nieodkryty zakątek Mazur,  kraina, pełna większych i mniejszych czystych jezior, rozrzuconych pośród kolorowych łąk i zielonych lasów. W okolicy znajduje się wiele ciekawych tras rowerowych. Więcej – https://nadrogalami.pl/

DLACZEGO WARTO?

(1) Zanurzysz się w poranną praktykę Ashtanga jogi, która dostarczy ci energii i wzmocni twoje ciało oraz umysł. Jeśli nie znasz Ashtangi, będzie to doskonała okazja do spróbowania tej pięknej metody, która łączy ruch z oddechem, a wysiłek z rozluźnieniem i skupieniem uwagi.

(2) Poznasz wybrane prāṇāyāmy, techniki do niej przygotowujące (m.in. kriye) oraz ich dobroczynny wpływ na układ krwionośny, trawienny, nerwowy. Nauczysz się, jak przy pomocy prostych praktyk oddechowych dostarczyć sobie energii albo wyciszyć się i uspokoić.

(3) Spędzisz weekend w gronie ludzi o dobrej energii, na praktyce i rozmowach o jodze, ale także znajdziesz czas na relaks, spacery po okolicy, korzystanie z uroków mazurskich jezior oraz smakowanie wege kuchni i spokojny sen po wieczornej medytacji z oddechem.

PROWADZĄCY – Marek Łaskawiec:

Współzałożyciel studia jogi Ashtanga Warszawa. Prowadzi zajęcia Ashtanga jogi oraz zajęcia z prāṇāyāmy. Jogi uczył się u wielu znakomitych nauczycieli podczas warsztatów i kursów prowadzonych przez m.in. Richarda Freemana, Johna Scotta, Ty’a Landruma oraz Petri Räisänena. Tajniki korekt podczas praktyki I‑szej i II-giej serii Ashtanga Jogi pogłębiał na szkoleniu nauczycielskim Manju Joisa. Jest absolwentem kursu nauczycielskiego RYT200 w ramach Yoga Alliance. Brał udział w warsztatach z anatomii prowadzonych przez m.in. Davida Keila oraz Stu Girlinga. Jogę kręgosłupa studiował na kursie prowadzonym przez Berniego Clark i dr Stuarta McGill. Ukończył kurs nauczycielski prāṇāyāmy w tradycji Kaivalyadhama Yoga Institute prowadzony przez Sudhira Tiwari.

Studiował filologię i filozofię, pasjonuje się w historią i teorią jogi. Jest absolwentem licznych kursów i warsztatów z filozofii i historii jogi. Studiuje Sanskryt w Oxford Centre for Hindu Studies. Pisze teksty poświęcone historii, teorii i praktyce jogi. Jest współtwórcą portalu o jodze Omline , gdzie można posłuchać jego wykładów i wziąć udział w kursach prāṇāyāmy oraz sesjach asan. W ramach kursów dla przyszłych nauczycieli jogi prowadzi zajęcia poświęcone teorii i historii jogi.

RAMOWY PROGRAM

3.05 ŚRODA

od 17:00 – przyjazd i zakwaterowanie

18.00 – Praktyka świadomego oddechu

19.00 – Kolacja

20.00 – Zapoznawcza rozmowa, krótkie wprowadzenie do programu warsztatów. Pytania i odpowiedzi. Prāṇāyāma i medytacja przed snem.

4.05 CZWARTEK – 6.05 SOBOTA

7.30 – Kawa, herbata

7.45 – Praktyka oddechowa wykonywana na czczo

8.00 – Praktyka Ashtanga jogi

9.30 – Śniadanie

12:30 – zajęcia warsztatowe

14:00 – obiad

(po obiedzie czas wolny na relaks nad jeziorem lub zwiedzanie okolicy, jeśli będzie padało zrobimy dodatkowe zajęcia, wykład lub dyskusję)

19:00 – kolacja

20:00 – Wieczorna dyskusja. Prāṇāyāma i medytacja przed snem.

7.05 NIEDZIELA

7:30 – praktyka jogi

9:30 – śniadanie

11.00 – zajęcia warsztatowe

13.00 – obiad

14.00 – wyjazd

CENA WYJAZDU (od osoby):

Nocleg w pokoju 2-3-osobowym:

  • Do 1-szego marca 2023 r. – 1750 zł
  • Po 1-szym marca 2023 r. – 1950 zł

DOJAZD we własnym zakresie. Ośrodek znajduje się 16 km od Ełku, jeżeli więc nie masz samochodu,  możesz dojechać taksówką z dworca w Ełku. Jeśli planujesz jechać własnym samochodem i chcesz kogoś zabrać albo szukasz sposobu na podzielenie się kosztem paliwa, zaznacz to w mailu do nas.  Jeśli nie masz transportu, daj znać – zapytamy zmotoryzowanych uczestników czy i jak mogą pomóc. Adres ośrodka: Rogale 29, 19-330 Stare Juchy (https://nadrogalami.pl/kontakt/)

REZERWACJA – 

(1) Napisz na maila: kontakt@ashtangawarszawa.pl,

(2) Wpłać zaliczkę w wysokości 850 PLN lub całość kwoty przelewem (z dopiskiem „Warsztaty, Rogale 05/2023”). UWAGA: jedynie wpłata zaliczki jest gwarancją rezerwacji miejsca na warsztacie.

(3)  Reszta kwoty płatna na miejscu w gotówce lub przelewem przed przyjazdem do 25-tego kwietnia 2023 r. W przypadku odwołania warsztatów zaliczki podlegają w całości zwrotowi. W przypadku rezygnacji z warsztatów po wpłacie zaliczki przez uczestnika podlega ona zwrotowi jedynie gdy na zwalniane miejsce znajdzie się inna osoba.

(4) Wszelkie pytania w sprawie wyjazdu prosimy kierować wyłącznie na mail : kontakt@ashtangawarszawa.pl

(5) Dane do przelewu (na życzenie wystawiamy fakturę):

Yogaloka Marek Łaskawiec

03-083 Warszawa

Tapetowa 7a

Nr konta: 87 1030 0019 0109 8503 0018 4850

Dodaj komentarz