2021.03.12-14 Rozpieszczanie – weekend z ashtangą

Zapraszamy na weekend z jogą do wyjątkowego miejsca pod Warszawą. „Rozpieszczanie” to kameralny ośrodek stworzony z myślą o warsztatach jogi i rozwoju osobistego. Znany jest z wyjątkowej atmosfery, serdecznej obsługi i znakomitej kuchni. „Rozpieszczanie” znajduje się niecałą godzinę drogi od Warszawy, nadaje się dlatego znakomicie na weekendowy wyjazd dla wszystkich, którzy choć na chwilę chcą oderwać się codziennych spraw i odpocząć z dala od miasta.

Dzień zaczynać będziemy od praktyki Ashtanga Jogi. Podczas zajęć warsztatowych zajmiemy się wybranymi elementami praktyki asan, a także będziemy praktykować ćwiczenia oddechowe i medytację. Porozmawiamy także trochę o teorii jogi i o tym jak można rozumieć ją we współczesnym świecie.

RAMOWY PROGRAM WARSZTATU

PIĄTEK 12 MARCA 2021

17.00 –                  Przyjazd i zakwaterowanie

18:15 –                 Joga relaksacyjna, pranajama

19.30 –                  Kolacja

20.30 –                  Zapoznawcza rozmowa, krótkie wprowadzenie do programu warsztatów. Pytania i odpowiedzi. Pranajama i medytacja przed snem.

SOBOTA 13 MARCA 2021

7.30 –                    Kawa, herbata, owoce.

8.00 –                    Ashtanga joga

9.30 –                     Śniadanie

11.30 –                  Zajęcia warsztatowe

13.30 –                  Lunch

16.30 –                  Teoria jogi w prostych słowach

18.00 –                  Kolacja

19:30 –                  Wieczorna dyskusja. Pranajama i medytacja przed snem.

NIEDZIELA 14 MARCA 2021

7.30 –                    Kawa, herbata, owoce

8.00 –                    Ashtanga joga

9.30 –                     Śniadanie

11.30 –                  Zajęcia warsztatowe

                               Dyskusja podsumowująca cały warsztat. Pytania i odpowiedzi

14.00 –                  Lunch

15.00 –                  Wyjazd

Prowadzącymi będzie dwójka doświadczonych nauczycieli Ashtanga Jogi, którzy prowadzą regularnie zajęcia w Warszawie (więcej www.ashtangawarszawa.pl):

Monika Popławska:

Moje pierwsze spotkanie z jogą miało miejsce wcześniej, ale na stałe zagościła ona w moim życiu w 2010 roku, kiedy trafiłam na zajęcia w stylu mysore. Od tego czasu ten rodzaj praktyki ashtangi stał się moją codziennością. Miałam szczęście spotkać na swojej drodze wielu wspaniałych nauczycieli, którzy nieustannie pomagają mi pogłębić zrozumienie tej niezwykłej metody. Szczególnie znaczenie ma dla mnie możliwość praktyki w KPJAYI w Mysore, pod okiem Sharata Jois, gdzie wracam regularnie od 2014 roku.

Marek Łaskawiec:

Zaczęło się tak, jak u większości – poszedłem na jogę, bo chciałem się porozciągać. Szybko jednak okazało się, że joga to coś więcej niż asany. Co? Próbuje to ciągle jakoś rozkminić. Czasem mi wychodzi lepiej, czasem gorzej. Praktykuję i uczę Ashtanga Jogi. Studiowałem filologię i filozofię, pewnie dlatego zainteresowała mnie historia i teoria jogi. Uczę się także Sanskrytu. Mam przyjemność być redaktorem portalu poświęconemu jodze i zdrowemu stylowi życia „Boso na Macie” gdzie publikuję teksty o historii i filozofii jogi.  Pisze również o teorii jogi do miesięcznika „Joga”. Stworzyłem edukacyjną grę planszową o jodze – Yogaloka. Jestem także współtwórcą portalu poświęconego jodze, medytacji i rozwojowi – www.omline.expert . Więcej o mnie na www.yogaloka.pl

Dojazd we własnym zakresie. Ośrodek znajduje się 50 km od Warszawy

Cena wyjazdu od osoby:

Nocleg w pokoju 2-osobowym: 690 zł.

Rezerwacji można dokonać wpłacając 300 PLN lub całość kwoty przelewem (z dopiskiem „Warsztaty jogi, Rozpieczalnia 03/2021” po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: kontakt@ashtangawarszawa.pl

Reszta kwoty płatna na miejscu w gotówce lub przelewem przed przyjazdem do 1-szego marca 2021. Wszelkie pytania w sprawie wyjazdu prosimy kierować na mail: kontakt@ashtangawarszawa.pl

Dodaj komentarz